Træningstider

Sted
Skt. Jørgens Hallen 
Hold
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag 
U10 Piger 1 15:45 – 16:45
U10 Piger 17:00 – 18:00 17:45 – 18:45
U12 Piger 15:45 – 17:00
U14 Piger 18:00 – 19:15 17:00 – 18:00 18:45 – 20:00
U16 Piger 19:15 – 20:30 10:30 – 12:00
U18 piger 19:15 – 20:30 10:30 – 12:00
2. Divisions Piger 18:00 – 18:30
Old Girls 20:00 – 21:00
Lykke Liga 8:30 – 9:30
U6 Mix 15:45 – 16:45
U8 Mix 16:45 – 17:45 9:30 – 10:30
DS 2 + 3 20:30 – 22:30 21:00 – 22:30
Serie 1 og 2
(De Gamle)
19:45 – 21:00
3. Div
FS Herrer
21:00 – 22:30
U10 Drenge 1 15:45 – 16:45
U10 Drenge 15:45 – 17:00
U12 Drenge 18:00 – 19:00
U14 Drenge 16:45 – 18:00
U14 Drenge 1 18:00 – 18:30 15:45 – 17:00
U14 Drenge 2 + 3 17:00 – 18:00
U16 Drenge 15:45 – 17:00
Herre Serie 1 + 3 19:00 – 20:00

 

 

 

Sted
HC Andersen Hallen 
Hold
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag 
U12 Piger 16:00 – 17:30
U10 Drenge 16:00 – 17:30
U12 Drenge 16:00 – 17:30 17:30 – 19:00
Evt. Træningskamp mv. 16:00 – 17:30

 

 

 

Sted
Skt. Jørgens Hallen (Forreste Gymnastiksal)
Hold
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag 
U4 – Trille Trolle 15:45 – 16:30
U10 Piger 16:45 – 17:45
U10 Piger 1 16:45 – 17:30
U14 Piger 16:30 – 17:00 17:45 – 18:45
U16 Piger 17:45 – 19:00
2. Div. Damer 17:30 – 18:00
U 10 Drenge 16:45 – 17:30 17:00 – 18:00
U 12 Drenge 2 17:00 – 18:00
U 14 Drenge 16:15 – 16:45
U14 Drenge 2 + 3 16:30 – 17:00
U14 Drenge 1 17:00 – 17:45
U16 Drenge 17:00 – 17:45
Hockey “De Gamle” 18:00 – 19:00

 

 

 

Sted
Skt. Jørgens Hallen (Bagerste Gymnastiksal – Med Målet)
Hold
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag 
MålmandsTræning 17:45 – 19:30
U4 – Trille Trolle 15:45 – 16:45
U8 Mix 16:45 – 17:45
U10 Piger 16:00 – 17:00
U10 Piger 1 16:45 – 17:30
U12 Piger 17:00 – 17:30
U14 Piger 17:30 – 18:00 16:30 – 17:00
U16 Piger 17:45 – 19:00
U16 + U18 Piger 18:30 – 19:30
U10 Drenge 17:00 – 17:30

18:00 – 18:30

U10 Drenge 1 16:45 – 17:30
U12 Drenge 17:30 – 18:00
U14 Drenge 16:15 – 16:45
U14 Drenge 1 17:00 – 17:45
U14 Drenge 2+3 16:00 – 17:00
U16 Drenge 17:00 – 17:45

 

 

Sted
Mulernes Legatskole (Hallen)
Hold
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
U12 Piger 17:00 – 19:00
U12 Piger 1 18:00 – 19:30
U12 Drenge 1 18:00 – 19:30

 

 

Idrætshallen Hal 1 Fredage kl 18:00 – 19:45 

U14 Drenge

 

Idrætshallen Hal 2 Fredage kl 19:00 – 20:30 

U16 Drenge
HCO U16

 

Idrætshallen Hal 1 Torsdage  kl 18:00 – 20:00 

2 Div Damer

 

Skt. Klemens Hallen Onsdage kl 17:15 – 18:30 

U18 Piger

 

Træningstider opdelt efter årgang og køn. Se nederst for træningstider opdelt efter træningssted.

Dette er træningstider for hal samt salene. Det er ikke nødvendigvis det enkelte holds start- og sluttid. Se under det enkelte hold for præcise træningstider.

 

Hold Dag Tid Sted
U5 Trille Trolle Fredag 15:45 – 16:45 Skt. Jørgens Hallen gym-salene (begge sale)
U6 Mix Fredag 15:45 – 16:45 Skt. Jørgens Hallen
U8 Mix Fredag 16:45 – 17:45 Skt. Jørgens Hallen + begge sale (undtagen forreste kun til 17:30)
U10 Pige Mandag 17:00 – 18:00 Skt. Jørgens Hallen
Tirsdag (U10 Pige 1 og U10 Drenge 1) 15:45 – 16:45

16:45 – 17:30

Skt. Jørgens Hallen

Gymnastiksalene

Fredag 16:30 – 17:45
17:45 – 18:45
Skt. Jørgens Hallen (forreste Gymnastiksal)
Skt. Jørgens Hallen
U12 pige Mandag 15:45 – 17:00

17:00 – 17:30

Skt. Jørgens Hallen

Skt. Jørgens Hallen (bagerste Gymnastiksal)

Tirsdag (U12 Pige 1 og U12 Drenge 1) 18:00 – 19:30 Mulernes Legatskole (hallen)
Onsdag 16:00-17:30 HC Andersen Hallen
Fredag 17:00 – 19:00 Mulernes Legatskole (hallen)
U14 Pige Mandag 17:30 – 18:00 Skt. Jørgens Hallen (bagerste gymnastiksal)
18:00 – 19:15 Skt. Jørgens Hallen
Onsdag 16:30 – 17:00 Skt. Jørgens Hallen (forreste + bagerste gymnastiksal)
17:00 – 18:00 Skt. Jørgens Hallen
Fredag 17:45 – 18:45 Skt. Jørgens Hallen (forreste gymnastiksal)
18:45 – 20:00 Skt. Jørgens Hallen
U16 Pige Mandag (sammen med U18 pige) 19:15 – 20:30 Skt Jørgens Hallen
Onsdag (delt med U18 pige) 17:15 – 18:30 Skt. Klemmens hallen
Torsdag 17:45 – 19:00 Skt. Jørgens Hallen (forreste og bagerste gymnastiksal)
18:00 – 19:00 Skt. Jørgens Hallen
Lørdag 10:30-12:00 Skt. Jørgens Hallen
U18 Pige Mandag (Sammen  med U16 Pige) 19:15 – 20:30 Skt Jørgens Hallen
Onsdag (delt med U18 pige) 17:15 – 18:30 Skt. Klemmens hallen
Lørdag 10:30-12:00 Skt. Jørgens Hallen
U10 Drenge Tirsdag (U10 Pige 1 og U10 Drenge 1) 15:45 – 16:45

16:45 – 17:30

Skt. Jørgens Hallen

Gymnastiksalene

Onsdag 15:45 – 17:00 Skt Jørgens Hallen
17:00 – 17:30 Skt. Jørgens Hallen (bagerste gymnastiksal)
17:00 – 18:00 Skt. Jørgens Hallen (Forreste gymnastiksal)
Fredag 16:00 – 17:30 HC Andersen Hallen
U12 Drenge Tirsdag (U12 Pige 1 og U12 Drenge 1) 18:00 – 19:30 Mulernes Legatskole (hallen)
Onsdag 17:00 – 18:00 Skt Jørgens Hallen (forreste gymnastiksal)
17:30 – 18:00 Skt Jørgens Hallen (bagerste gymnastiksal)
18:00 – 19:00 Skt. Jørgens Hallen
Fredag 17:30 – 19:00 HC. Andersen Hallen
U14 Drenge Tirsdag 16:15 – 16:45 Skt. Jørgens Hallen (forreste og bagerste gymnastiksal)
16:45 – 18:00 Skt Jørgens Hallen
17:30 – 18:00 Skt. Jørgens Hallen (bagerste gymnastiksal)
(U14 Drenge 1 sammen med 2 Div. Damer) 18:00 – 18:30 Skt. Jørgens Hallen
Torsdag (Drenge 1 sammen med U16 Drenge) 15:45 – 17:00 Skt. Jørgens Hallen
(Drenge 2 og 3) 16:00 – 17:00 Skt. Jørgens Hallen (forreste og bagerste gymnastiksal)
(Drenge 1 sammen med U16) 17:00 – 17:45 Skt. Jørgens Hallen (forreste og bagerste gymnastiksal)
(Drenge 2 og 3) 17:00 – 18:00 Skt. Jørgens Hallen
Fredag 18:00 – 19:45 Odense Idrætshal hal 1
U16 Drenge Tirsdag (sammen med HCO U16) 16:15-17:45 Odense Idrætshal
Torsdag (Sammen med U14 Drenge 1) 15:45 – 17:00 Skt. Jørgens Hallen hal 1
17:00 – 17:45 Skt. Jørgens Hallen (forreste og bagerste gymnastiksal)
Fredag 19:00-20:30 Odense Idrætshal hal 2
Målmandstræning 17:45 – 19:30 Skt. Jørgens Hallen (bagerste gymnastiksal)
LykkeLiga Lørdag 8:00 – 9:30 Skt. Jørgens Hallen
Senior
Fynserien Damer Tirsdag 18:30 – 19:45 Skt. Jørgens Hallen
Torsdag (sammen med serie 1) 20:30 – 22:00 Skt. Jørgens Hallen
Serie 1 Damer Tirsdag (Sammen med Serie 2) 19:45 – 21:00 Skt. Jørgens Hallen
Torsdag (sammen med Fynsserien) 20:30 – 22:00 Skt. Jørgens Hallen
Serie 2 Damer (de gamle) Tirsdag (Sammen med Serie 1) 19:45 – 21:00 Skt. Jørgens Hallen
Serie 2+3 Damer Mandag 20:30 – 22:30 Skt. Jørgens Hallen
2 Div. Damer Tirsdag 18:00-19:45 Skt. Jørgens Hallen
Torsdag 18:00-20:00 Odense Idrætshal hal 1
Old Girls Onsdag 19:30 – 20:00 Skt. Jørgens Hallen (begge gymnastiksale)
Onsdag 20:00 – 21:00 Skt. Jørgens Hallen
Serie 1-3 Herrer Onsdag 19:00 – 20:00 Skt. Jørgens Hallen
3 Div. Herrer + Fynsserie Tirsdag 21:00 – 22:30 Skt. Jørgens Hallen
Torsdag 19:00 – 20:30 Skt. Jørgens Hallen